Долинському народному театрові-50 !!!

Святкування з нагоди 50-ліття Долинського народного театру та першої річниці Дитячого християнського театру «Над часом» розпочались 10 липня 2010 року театралізовано-ігровою програмою «Золотий ключик» на площі перед Будинком техніки.На забаву прийшло багато долинської малечі,які отримали максимум задоволення від казки,ігор та солодких подарунків.


По закінченні дійства на площі,яке організував молодший склад дитячого театру,в Будинку техніки на сцені відбулась прем’єра вистави «День народження кота Леопольда».У виставі був задіяний старший склад народного театру (на даний час студенти ВУЗів Івано-Франківська,Львова,Києва) та режисер театру Ніна Мелешко.


На другий день святкування 50-ліття театру розпочалось історико-театралізованим дійством «Оп-па театр!»Дійство складалось з декількох творчих проектів,створених в різний час.
Виступ розпочався з театралізованого прологу «Обличчя без масок».


Потім публіці запропонували перегляд фрагментів вистави «В сумерках віків» Антіна Вартового.Премєра вистави була в 2007 році.Ця вистава є наймасштабнішим проектом відродженого Долинського народного театру по кількості задіяних акторів,виготовлених декорацій та костюмів.Повна версія вистави триває дві години і складається з трьох дій.Історична драма написана вихідцем з Долини і розповідає про історію виникнення міста.


Наступна вистава запропонована глядачеві-«Над часом» Анни Багряної.Прємєра вистави відбулась 2006 році.Вона є однією з перших робіт молодого колективу під керівництвом Надії Костьович.


Далі на суд глядачів постала театралізовано-хореографічна композиція «Холодна ніч»,у виконанні режисера театру Ніни Мелешко та актора Романа Пенгрина.

Ніна Мелешко та Роман Пенгрин
На закінчення святкового дійства глядачі побачили нову роботу молодого режисера Н.Мелешко,виставу «Чому не в’януть орхідеї,або ляпас нізащо».У виставі задіяно повні склади Долинського народного театру та дитячого християнського театру «Над часом».

Окрім виступів молодих театралів зі сцени лунали спогади старших театралів,які започатковували історію славного театру 50-ть років тому,про яку доклано розповідається в попередніх публікаціях.До слова вітання та розповіді про минуле театру запрошувались,зокрема колишні режисери Долинського народного театру Дарія Ткач,Василь Заник та Богдан Мельник.

Д.Ткач та ветерани театру
Василь ЗаникБогдан МельникСвяткування привернуло увагу міського голови Володимира Гаразда, заступника начальника обласного управління культури Василя Тимківа,відомого київського режисера Сергія Архипчука,поета і драматурга Олега Лишеги та кореспондента ICTV Оксани Кваснишин,які були приємно вражені акторською майстерністю театралів та технічно-матеріальною базою театру.


Цього дня лунало багато хороших слів з вуст виступаючих на адресу молодих театралів,їх керівників Надії Костьович та Ніни Мелешко,а також художника та костюмера Катерини Вінтонів.

Закінчилось святкування «Театральними посиденьками» на репетиційній базі дитячого театру «Над часом»,де ветерани театру та юні театрали мали можливість поспілкуватись у невимушеній атмосфері.

Ніна Мелешко та Світлана БартківДарія Ткач та Тарас БойківОлег Лишега та Катерина Вінтонів

Репетиційна база театру

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*