Буратіно — просто неба, Леопольд — на сцені…

 

театр Над часом

 

Долина святкувала 50-річчя народного аматорського театру.

Перед Будинком техніки у Долині щебече малеча навперемішку з казковими героями і мультяшними мелодіями — Долинський народний аматорський театр і дитячий християнський театр «Над часом» творять театральне ювілейне дійство. І складається враження: якщо за Станіславським театр починається «з вішалки», то по-долинськи — з дитинства…

Ювілейний театральний вікенд у Долині юні та молоді вихованці Долинського народного театру районного Будинку культури та християнського театру «Над часом» церкви Святого апостола Андрія Первозванного скрасили суботніми прем’єрами: просто неба відбувалася казково-ігрова програма «Золотий ключик», а відтак на сцені – вистава «День народження Кота Леопольда». А у неділю долиняни та гості міста споглядали історико-театралізоване дійство «Оп-па театр!!!», приурочене 50-літньому ювілею театру.

— Ми не випадково святкування 50-ліття Долинського театру почали дитячим репертуаром, — розповідає один із керівників театру режисер Надія Костьович.

— Я переконана, що у Долині ніколи не буде належного дорослого театру, якщо не буде дитячого. Змалечку виховується не тільки актор, а й шанувальник. Наразі в театрі до сорока молодих і зовсім юних акторів, а основу, творчий стрижень його формують ті, хто прийшов у театр з дитинства. Андрій Гаразд, Роман Пенгрин, Тетяна Карбівська, Уляна Олійник, Христина Тачинська, Юрій Угриновський, Микола Костьович, Наталія Боброва, Тарас Бойків… Більшість з них навчається за межами не тільки Долини, а й області, але жоден не пропускає щотижневі репетиції.

…Надія Костьович та Ніна Мелешко — не просто співкерівники театру. А, як засвідчив перебіг театрального свята, це добрий творчий дует. «У театрі наразі три вікові групи. Ми запровадили заняття з пластики, сценічної мови… Дітям це дуже цікаво. Після театру в Коломиї, де я була акторкою, працювати з дітьми спочатку було і важко, і незвично. Але завжди — надзвичайно цікаво», — ділиться враженнями Н. Мелешко і запрошує на театральне дійство.

…Недільну площу перед Будинком техніки муніципальні духовики вже по-дорослому засівають міддю — на свято поспішають долинські театрали різних років. Це для них авансцена — у трояндах, а глядацька зала — у чеканні, ледь-ледь приправленому присмаком спомину. Ними пишається Долина — театр був першим аматорським колективом в УРСР, якому 1959 року присвоїли почесне звання народного. Театральне дійство з нагоди 50-річчя, що тривало не менше трьох годин, увібрало в себе і незабутні миттєвості долинської театральної історії, і яскраві сторінки сучасного життя Долинського народного аматорського театру. Режисери Дарія Ткач, Василь Заник, Богдан Мельник… Вони творили театральне життя кожен у свій час – неповторне й яскраве. Ветерани сцени чи їх рідні засвідчили добрий шлях театру впродовж років, а відтак разом із шанувальниками оплесками пом’янули тих, чиї серця вже ніколи не застугонять у відблиску рампових вогнів.

Сучасний колектив Долинського народного аматорського театру та його режисери Надія Костьович і Ніна Мелешко, а також юні вихованці християнського театру «Над часом» під духовною опікою о. Тараса Керницького талановитим театральним вікендом з нагоди 50-річчя, як на мене, вичерпно відповіли іронічним скептикам: так, у Долині є театр. А я просто кажу: «Браво!!!»

Ігор Лазоришин

За матеріалами http://www.galychyna.if.ua/

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*